O szkole

Autorska Szkoła Samorozwoju  jest szkołą społeczną utworzoną w  1990 roku przez Towarzystwo Działań dla Samorozwoju. W jej skład wchodzą : Liceum i Gimnazjum.

PIERWSZE SPOŁECZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

ASSA to nie tylko zwykły ogólniak. ASSA to o wiele, wiele więcej...

Autorska Szkoła Samorozwoju ASSA jest szkołą o nowoczesnym modelu, w której doskonale wykształcona kadra nauczycielska samodzielnie opracowuje program dydaktyczno - wychowawczy, zakładający integrację kształcenia intelektualnego z rozwojem kultury sportu.

Szczególne miejsce w ASSA zajmuje prawo młodego człowieka do samorealizacji. Kładziemy nacisk na umiejętność samodzielnego organizowania pracy i uczenia się. nauczyciel pełni funkcję doradcy, jeszcze jednej "pomocy naukowej", z której każdy ma prawo korzystać, a nie wszechwiedzącego "wykładowcy", który na pewno wie lepiej.

Tworzymy warunki do wszechstronnego rozwoju. Dajemy możliwość poznawania kraju i świata, zbliżenia się do przyrody, wędrówek po górach, uprawiania ulubionej dyscypliny sportu. Nasi uczniowie mogą działać twórczo w interesującej ich dziedzinie sztuki, podejmowac badania naukowe, uczestniczyć w klubach dyskusyjnych, filmowych, filozoficznych. Wychodzimy na przeciw zainteresowaniom ucznia i traktujemy je na równi z programem edukacyjnym.

Podstawową rzeczą jest u nas dobry kontakt pomiędzy uczniem, rodzicem i nauczycielem - nasz najważniejszy i największy atut. Nie stwarzamy barier, pracujemy z naszymi podopiecznymi i rodzicami, starając się zrozumieć ich problemy. Jesteśmy pod każdym względem wyjatkowi - nie ma drugiej takiej szkoły w Polsce!!!

Dyrektor - Wiesława Król

dyrektor

Wicedyrektor - Izabela Lewicka

wicedyrektor

Pellentesque quis purus mi. Duis hendrerit aliquet cursus. Quisque mattis laoreet dolor sed varius. Morbi nisi turpis, convallis et ligula in, pellentesque rutrum nisl. Nulla sed orci consequat, sodales lorem eget, laoreet augue.

1. Nam lacus nunc, ullamcorper rhoncus ex condimentum, dictum blandit quam. Mauris tincidunt fringilla ipsum, vitae pretium purus suscipit sed. Integer iaculis arcu turpis, a placerat tellus facilisis in. Aenean venenatis vestibulum ultricies. Donec dapibus neque non nulla dapibus gravida.
  2. Nullam id rutrum erat. Ut feugiat vestibulum leo quis dignissim. Integer nibh ante, elementum viverra nibh et, tristique blandit massa. Suspendisse tempor, felis vitae ultricies accumsan, felis augue faucibus diam, ac fringilla est ex in orci.
  3. Nunc sed egestas arcu. Maecenas fermentum felis id leo iaculis mollis. Duis ornare ex ultrices mauris tempor consectetur. Vivamus et egestas quam, vel condimentum ipsum. Curabitur id arcu sed mi laoreet porta eu sed neque. Maecenas et finibus dolor. Nunc volutpat quis metus id viverra. Donec feugiat, nisi at faucibus ornare, ipsum lacus tempor eros, nec pulvinar ligula leo vel ante. Cras fermentum magna eu pretium mollis.
  4. Quisque suscipit turpis est, bibendum vulputate lacus aliquet ac. Maecenas vel ante feugiat leo sollicitudin cursus. Phasellus aliquet consectetur ex, ut semper arcu. Integer in tellus sagittis purus egestas euismod quis non ex. Vivamus rhoncus rutrum dolor, et vehicula augue rutrum nec. In sagittis elit leo, eget vestibulum sem sodales at.
  5. Sed porttitor risus at est rhoncus, eu consequat quam tincidunt. Nullam non lectus in urna eleifend posuere. Aenean justo nulla, rhoncus vitae magna in, cursus porttitor urna. Sed leo neque, malesuada quis auctor vitae, dignissim eu dolor. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et ultrices posuere cubilia Curae; Ut nulla arcu, tincidunt vitae lectus nec, malesuada egestas metus.

Mauris sed pulvinar nibh, eget interdum neque. Etiam eu laoreet massa. Suspendisse potenti. Aliquam a neque sit amet orci elementum sagittis. Pellentesque sed tortor feugiat, tempor lacus a, laoreet leo. Proin scelerisque augue vel augue dictum, nec varius lectus pulvinar. Donec pulvinar egestas laoreet. Mauris vitae volutpat libero. Maecenas vel fringilla purus, et iaculis tortor. Aenean eu lorem arcu. Integer dignissim diam ligula, id suscipit leo finibus ac.